Blog

Doktor Eldivenleri

Başta sağlık sektörü olmak üzere hijyen ve sağlık açısından bir çok alanda kullanılan doktor eldivenleri kullanımı mikrop kapmamak için oldukça önemlidir. Özellikle muayene sırasında kullanılan bu eldivenler tamamen hijyeniktir.

Ağız en kolay mikrop kapan organımızdır. Bu nedenle sağlık ve hijyen açısından diş doktorları mutlaka eldiven kullanırlar. Eldivenler hijyenik olduğu için kesinlikle zarar vermez. Nitril, lateks, pudralı, pudrasız, ve vinil olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadırlar. Vinil eldivenler, hafif kalınlığı ile kullanım şekli değişmektedir. Pudrasızdır. Lateks içermemekle beraber nonallerjen ve her iki ele de uyumludur. Hissetme oranı fazladır. Terleme yapmaz, asit ve alkali dayanırlığı vardır. Latekse alerjisi olanlar için nitril ve vinil eldivenler tavsiye edilmektedir. Doktor eldivenleri ile lateks içermezler. Pudralı ve pudrasız olarak doktorun bölümüne ve yapacağı muayeneye göre değişir. Pudralı olması çok önemlidir. Çünkü kişide dermatolojik bir durum söz konusu olabilir. Ayrıca ameliyat edivenleri kullanımı enfeksiyonel durumlarda tedbir almak için oldukça önemlidir.

Doktor Eldiveni (Nitril) Pudrasız

Kauçuktan üretilen Lateks Muayene Eldivenleri bazı kullanan kişilerde içindeki proteinden dolayı alerjiye ya da diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden sadece lateks içermeyen farklı eldivenler üretilmiştir. Nitril (Nitrile) Doktor Eldivenleri de bu eldivenlerdendir. Bir çeşit suni latekstir ve hammaddesi sentetik bir kopolimer olan akrilonitril-butadiendir ve bileşiminde lateks bulunmamaktadır. Bu yüzden lateks alerjisi olan kullanıcılar için bu eldivenler ideal bir seçenektir. Aynı zamanda parmak uçlarının hafif pütürlü olması ise çalışırken dokunma hissini ya da hassasiyeti güçlendirir.

İnsan sağlığı herşeyden önce gelir. Sağlık açısından en önemli olan yerler hastaneler, tedavi merkezleri ve medikal ürün bulunduran yerlerdir. Bu sebeple İnovastil olarak hizmet faaliyetlerimizde insan sağlığı için hijyen unsurunu ilke edinerek çalışmaktayız. Web sitemizden doktor eldivenleri için fiyat bilgisine ve çeşitlerine bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir