Blog

Doktor Önlüğü

Sağlık kuruluşu çalışanlarının giydiği doktor önlüğü farklı sektörlerde de çok amaçlı olmak üzere tercih edilir. Ancak çok ağır şartlar altında çalışan bazı vakalarda 8-10 saat gibi ameliyata giren sağlık çalışanlarının giydiği önlükler farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Doktor Örnükleri bakteri oluşturmayan, partikül, sıvı, hava geçirmeyen, hijyen amaçlı olan kumaş özelliklerine sahip olmalıdır. Bu önlükerin mutlaka en kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir.

Sık yıkanmasına karşın dayanıklı olmalı. Giyildiğinde rahat hareket edebilecek kalıpta olmalı. Doktor örnükleri doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının çalışma şartları sebebi ile çok sık kirlenmektedir. Önlükte yıkanınca kolay çıkmayan ilaç, idrar ve kan gibi lekeler olabilir. Bu yüzden önlükte kullanılan kumaşın kalitesi çok önemlidir. Hem kaliteli hem de ekonomik önlük çeşitleri için İnovastil doktor önlükleri tercih edilmektedir.

Biz insanlar için hayati öneme sahip meslek sahibi doktorlar, Ameliyat ortamında enfeksiyona neden olabilecek bakteriler hastaya ya da ameliyat personeline geçebilir. Bu ve benzeri riskleri minimuma indirmek için hem hastanın hem sağlık personellerinin korunabilecekleri steril edilmiş önlükler giymeleri gerekir.

Doktor önlükleri reusable yani çok kullanımlık yada disposable dediğimiz tek kullanımlık olabilir. Çok kullanımlık önlükler sterilizasyon işlemine tabi tutulur. Çok kullanımlık önlükler dokuma kumaş, tek kullanımlık önlükler ise dokusuz yüzey kumaştan üretilir. Kalp ve damar cerrahisi gibi ameliyat süresinin uzun ve sıvı miktarının fazla olduğu birim çalışanları tek kullanımlık doktor önlüğü tercih etmektedir.

Doktor önlük fiyatları ve modelleri için https://inovatekstil.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir