Blog

Hastane Kıyafetleri

Sağlık kuruluşu çalışanlarının giydiği hastane kıyafetleri farklı sektörlerde de çok amaçlı olmak üzere tercih edilir. Ancak çok ağır şartlar altında çalışan bazı vakalarda 8-10 saat gibi ameliyata giren sağlık çalışanlarının giydiği kıyafetler farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Hastane kıyafetleri bakteri oluşturmayan, partikül, sıvı, hava geçirmeyen, hijyen amaçlı olan kumaş özelliklerine sahip olmalıdır. Bu önlükerin mutlaka en kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Sık yıkanmasına karşın dayanıklı olmalı.

Giyildiğinde rahat hareket edebilecek kalıpta olmalı. Hastane kıyafetleri arasında doktor örnükleri doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının çalışma şartları sebebi ile çok sık kirlenmektedir. Hastane kıyafetlerinde yıkanınca kolay çıkmayan ilaç, idrar ve kan gibi lekeler olabilir. Bu yüzden  kullanılan kumaşın kalitesi çok önemlidir. Hem kaliteli hem de ekonomik çeşitleri için İnovastil hastane kıyafetleri tercih edilmektedir. Biz insanlar için hayati öneme sahip meslek sahibi doktorlar ve sağlık çalışanlarıdır. Ameliyat ortamında enfeksiyona neden olabilecek bakteriler hastaya ya da ameliyat personeline geçebilir. Bu ve benzeri riskleri minimuma indirmek için hem hastanın hem sağlık personellerinin korunabilecekleri steril edilmiş hastane kıyafetleri giymeleri gerekir.

Hastane kıyafetleri reusable yani çok kullanımlık yada disposable dediğimiz tek kullanımlık olabilir. Çok kullanımlık kıyafetler sterilizasyon işlemine tabi tutulur. Çok kullanımlık hastane kıyafetleri dokuma kumaş, tek kullanımlıklar ise dokusuz yüzey kumaştan üretilir. Kalp ve damar cerrahisi gibi ameliyat süresinin uzun ve sıvı miktarının fazla olduğu birim çalışanları tek kullanımlık hastane kıyafeti tercih etmektedir.

Hastane kıyafetleri modellerini görmek ve sipariş vermek için https://inovatekstil.com/ web sitesimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir