Blog

Lamineli Tulum Ne Demek ?

Lamineli Tulum Ne Demek? Lamineli tulum, PP Dokusuz Kumaş/Spunbond Nonwoven kumaşı adı verilen kumaştan yapılır. Su geçirmez özelliği ile üretilir. Tek kullanımlık bir tulumdur. Kullanıldıktan sonra atılır. Lamineli tulum tela tuluma göre, daha farklıdır. Dikiş kısımları lamine ile kaplanmıştır. Yani üretimi teknik olarak farklıdır.

Üzerinde mikro gözenekler bulunur ve vücudun hava almasını da sağlar. Özelikle kol kısımları, yatak kısmı ve ayak bilek kısmı lastiklidir. Maske ve gözlük ile birlikte kullanılır. Bu sayede kişinin korunması tam olarak sağlanır. Vücudun her bölümü hijyenik olarak kalır. Kullan at yani tek kullanımlık olan tulumlar içerisinde en profesyonel olan ürün lamine tulumdur. Yerli üretim olduğundan dolayı, ülke ekonomisi için de çok katkısı olduğu, söylenebilir.

Lamineli Tulum Nerelerde Kullanılır?

Lamineli tulum, 50 Gr olarak üretilir. Kullanım alanı, hastane, balıkçılık, boyacılık, sanayi, çiftlik, mermer işi ve maden ocağı gibi alanlardır. Sıvıya temas etmenin daha çok olduğu işlerde tercih edilir. Bu işte profesyonel olan kişiler tarafından üretilir. Fermuar uzunluğu 80 cm?dir. Yine fermuar gizleme özelliği vardır. Kesinlikle mikrop, virüs, bakteri ve koku gibi kötü faktörleri geçirmez. Vücudun rahatsız etmeyecek şekilde, tamamen kapatır. Gerekli hijyen koşulları bazı ortamlarda zor sağlanır. Kişinin hayatını tehlikeye atmamak için, koruyucu tulumlar kullanılması şarttır. Günümüzde covid 19 salgınından dolayı, birçok sektörde lamineli tulum kullanımı gerekir. Virüsün vücuda geçmesini engeller. Özellikle son dönemlerde hastane de kullanımı daha fazladır. Hem fonksiyonel hem de ekonomik bir üründür. Lamineli tulum hijyen için kullanılır. Üretildiği yerlerin de hijyenik olması gerekir. Satın alırken bilindik ve kaliteli bir firmadan almak gerekir. Bu yüzden araştırma yapmadan, ürün satın alınmamalıdır.

Lamineli Tulum Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli ve güvenilir bir şekilde üretilen lamineli tulum, son derece hafiftir. Tüm gün kullanılsa dahi, kişiyi kesinlikle rahatsız etmez. Her türlü zararlı ve kimyasal olan ürünlerin geçişini engeller. Yapı olarak yumuşaktır. Giyip, çıkarması kolay olduğu için, son derece pratiktir. Aleve karşı itici özelliği vardır ve su geçirmez. Kullanım amacına göre, üretim şekilleri farklı olabilir. Genel olarak ortak özellikleri, hava geçirgenlik özelliği olması ve rahat olmasıdır. Hem hijyen sağlar hem de kişinin güvenliği için önemlidir. İsteğiniz sektörü özel olarak lamineli tulum yapıştırabilirsiniz. Tulumlar da kapüşon özelliği de bulunur. Bu sayede kafa ve çene bölgesi de korunmaya alınır. Giyilme şekli ise üst bölümünün açılıp kapanmasından ötürü, çok kolaydır.

Lamineli Tulum Neden Kullanılır?

Genelde Çoğunlukla Bilinen Kullanım Alanları Özellikle Pandemi Deneminde Olmaz İse Olmazlardan Medikalde Koruyucu Ekipmanların Üretiminde kullanılır ; Tek Kullanımlık Tulum , Bone, maske, önlük, sedye örtüsü, steril bohça gibi ürünlerde Hertürlü İzolasyonda kullanılır; Isı onforunun sağlanması , su sesinin yalıtılması , ses yalıtımının yanısıra içbölgenin nem dengesinin sağlanmasında . Tarımsal Faaliyetlerin Bir Bölümünde Kullanılır ; Tarım ürünlerinin zararlı güneş ışınlarından, kötü hava koşullarından ve haşerelerden korunması amacıyla. Promosyon Ürünlerinde Kullanılır ; Kılıf , Çanta ve promosyon eşyalarının bir çoğunda. Mobilya Ürünlerinde Kullanılır ; İç giydirmede, yan kollarda, alt tabanın kapatılmasında üretim esnasında kullanılır. Ayrıca hazır ürünlerin korunması amaçlı ambalaj olarak da. Otomotiv Üretimde Kullanılır ; Koltuk ve araba kılıfı için kullanılır. Ev Tekstili Üretiminde Kullanılır; Yatak ,yorgan ve yastık kılıflarında. Lamineli tulum da tek kullanımlık bir tulumdur ve kişilerin sağlık ve güvenliği için kullanılır.

Tek kullanımlık tulumlar iş hayatında büyük kolaylık sağlar ve sağlığın olumsuz olarak etkilenmesinin önüne geçer. Özelikle salgın döneminde vücuda virüs girmesini engeller. Güvenilir olduğu için, çalışanların psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlar. Bedenin her bölümünü güvenle kapatır ve son derece kalitelidir. Günümüzde pek çok sektörde kullanımı vardır. Her bedene göre üretim yapılır. İsteyenler lamineli tulumu yıkayarak, tekrar kullanabilir. Lamineli tulum fiyatları da merak edilen konular arasındadır. İş sektöründe kullanıldığı için, genel olarak toplu bir şekilde satın alınır. Tekli alımlara göre, toplu alımlar daha ekonomik ve ucuzdur. Herkesin rahatlıkla alabileceği şekilde fiyatlar belirlenmiştir. Hem kullanıcı dostu hem de ekonomi dostu olduğu söylenebilir. Satın alırken ürünün özellikleri ve koruyuculuğuna dikkat edilmesi gerekir. Bazı ürünler kalitesiz üretilebilir, bu da yeterli koruyuculuk sağlamadığı için, güvenilir değildir. Satın alırken bu hususlara dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir