Blog

Medikal tekstil ürünleri nelerdir?

Medikal Tulum Medikal tulum, hasta ameliyatı, bireysel muhafaza edici olarak, mikrop ya da virüslerin geçişini ve sağlık çalışanlarının kan yolu ile bulaşan kötü maddelere maruz bırakmasını minimum seviyeye getirmek için kullanılan, temiz olmayan durumlar arasında mesafe meydana getirip, mikrop dağılımını engellemek için üretilmiş giysilerdir. Özellikle hastane ortamı gibi alanlarda kullanılan medikal tulum, ameliyat esnasında enfeksiyonların ilerlemesinde faktör olabilecek, mikroplara karşı engel özelliği taşıması ile bu konuda oldukça önem arz etmektedir.

Bu sebeple temiz ortam devam ettirilebilir özelliğini korumakta, bilhassa operasyon zamanıyla paralel olarak enfeksiyon kapma tehlikesi minimuma indirilmektedir. Medikal Tulum Özellikleri Medikal alanlarda veya bireysel muhafaza edici donanım olarak, uygulanmak üzere imal edilmiş olan medikal tulum, kullanım sırasında hiç bir rahatsızlık vermeyen oldukça yumuşak yapılı, kolay kolay aşınma sorunu yaşanmayan dayanıklı, nefes alabilen yapısı ve sıvı geçirmezliği ile özellikleri oldukça fazladır. Özellikle doktor ya da hemşire gibi sağlık çalışanlarının kullandığı medikal tulumlar, içerisinde çok fazla kalma durumu halinde nefes aldırma özelliği ile çalışanların rahatsızlık yaşaması gibi bir durum söz konusu olmaz. Medikal tulumlar polipropilen adı verilen maddeden oluşup, silikon içermez ve herhangi bir alerjik reaksiyon durumu yaşanmaz.

Medikal Tulum Nitelikleri Nelerdir?

Medikal tulumlar, özellikle hastane gibi bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu yerlerde kullanılmaya oldukça elverişlidir. Bu tulumların yarım ve tam olmak üzere kullanıldığı alana göre çeşitleri vardır. Kullanışlı olması bakımından fermuarlı tulumlarda, maruz kalınan riski minimum seviyeye indirmek için, çevresi lamineli, kapüşonlu ve fermuarın üzerinin örtülmesi ile daha koruyucu özelliği bulunur. Medikal tulum, kolay şekilde giyinip çıkarılması ile pratik oluşu, herhangi bir zararlı madde gelmesini önlemek için ayak, kol ve bilekte lastik bulunması ile çok fazla tercih sebebi olmaktadır. İmal edilen tulumlar, az zararlı kimyasallardan muhafaza olmak, kirlenmeyi engellemek için kullanıma uygundur. Sağlık çalışanlarının üzerine gelebilecek virüs parçacıklarından ya da havada yer alan basit toksinlerden muhafaza olmak amaçlı kullanılır.

Medikal Tulum Faydaları Nelerdir?

Yüksek Koruma Sağlaması: Özellikle sağlık çalışanlarının virüs partikülüne maruz kalmasını önlemek, sprey veya sıvı sıçramalarına karşı bir set görme özelliği vardır. Sağlam Olması: Herhangi bir durumda aşınma olması oldukça zordur. Medikal tulumlar, sağlam yapıda ve kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Rahat Olması: Medikal tulum, nefes alabilen bir yapıya sahip olduğu için kullananlar bu konuda hiç bir sıkıntı yaşamazlar. Yapısı, yumuşak, hafif ve son derece esnektir. Ayrıca medikal tulumlar, elyaftan meydana geldiği için lif bırakma sorunu yaşanmaz. Medikal tulumlar, saf polietilen maddesinden üretildiği için tulum üzerinde oluşabilecek kirlerin tutunup yapışmasını önler. Bunun yanı sıra medikal tulumlar, anti statik olup, çalışanların üzerinde elektriklenmeye sebep olmaz.

Medikal Tulum Kullanım Alanları Nelerdir?

Medikal tulum kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle sağlık alanında sağlık çalışanlarının mikrop, virüs gibi maddelerden korunmak amaçlı kullanılır. Medikal tulumlar, hasta bakım odalarında, yaşlı bakım evlerinde, virüs geçme tehlikesi bulunan COVID tanı ve tedavi alanlarında, acil servis müdahale servislerinde, asbest adı verilen zararlı mineraller ile uğraşılan yerlerde, çimento imalatı, metal taşlama ve cilalama sektöründe kullanılır. Bu ve bunun gibi daha pek çok kullanım alanına sahip olan medikal tulumları firmamızdan temin edebilirsiniz. Firmamız, medikal tulum satışı yapmaktadır. Uygun fiyat, kaliteli, hızlı ve güvenli bir alışveriş için bizleri tercih edebilirsiniz. Medikal tulum satışı yapan firmamız, bu konuda sizlere kaliteli ürün ve güvenli hizmet sunmuş olmaktan gurur duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir