Blog

Tek Kullanımlık Hasta Önlüğü

Tek kullanımlık hasta önlüğü hastane ortamlarında ameliyat gibi müdahaleler esnasında koruyucu giysi amacı ile hastalar tarafından kullanılmaktadır. Bu önlükler tamamen steril teri emebilecek özel kumaş niteliğine sahiptir.

Tek kullanımlık hasta önlüklerini İnovastil güvencesi ve uygun fiyat alternatifleri ile perakende ya da toptan olarak sipariş edebilirsiniz. Sağlık amacı ile koyuculuk sağlayan ürünler konusunda hizmet sunan firmamız uygun fiyat ve farklı ürün seçenekleri ile online ya da iletişim numaramızdan sipariş verebilir, önlükler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat ortamındaki enfeksiyonun ana sebebi olmaktadır. Enfeksiyon sonucunda hasta veya ameliyat personeli, sonucu çok pahalı olabilecek risklerle karşı karşıya kalabilmektedir.Bundan dolayı, bu tip riskleri en aza indirmek için hastanın hasta önlüğü giymesi gerekir ve bu önlükler tek kullanımlık hasta önlükleridir.

Tek kullanımlık cerrahi giysiler ise, bir defa kullanılmak üzere tasarlanmakta ve nonwoven (dokusuz yüzey) kumaşlardan üretilmektedirler. Cerrahi ekibin ve hastanın korunmasında kullanılan giysilerin, bir takım koruyucu özelliklere sahip olması gerekmektedir.Sıvı iticilik, sıvı geçirmezlik, hava geçirgenliği ve benzeri özellikler göz önüne alınarak tasarlanan ve üretilen cerrahi giysilerin, korunma ve kullanım rahatlığı açısından en ideal giysiler olacağını söylemek mümkündür.Bununla birlikte cerrahi giysilerin, özellikle uzun süreli cerrahi operasyonlar düşünüldüğünde, operasyon sırasında kullanıcısına giyim konforu sağlayacak özellikler de taşıması gerekmektedir. Bu nedenle, kullanılacak tek kullanımlık hasta önlüğü ve cerrahi giysi malzemeleri arasında bir seçim yaparken, giysilerin bariyer etkinliği, konfor özellikleri, bakteri bulaşma riski, hasta ve personelin güvenliği ve maliyet ile ilgili dengeler detaylı bir şekilde gözden geçirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir