Blog

Tek Kullanımlık Hastane Önlükleri

Sağlık kuruluşu çalışanlarının giydiği tek kullanımlık hatane önlükleri farklı sektörlerde de çok amaçlı olmak üzere tercih edilir. Ancak çok ağır şartlar altında çalışan bazı vakalarda 8-10 saat gibi ameliyata giren sağlık çalışanlarının giydiği bu önlükler farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Tek kullanımlık hastane önlükleri bakteri oluşturmayan, partikül, sıvı, hava geçirmeyen, hijyen amaçlı olan kumaş özelliklerine sahip olmalıdır. Bu önlükerin mutlaka en kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Dayanıklı olmalı. Giyildiğinde rahat hareket edebilecek kalıpta olmalı. Tek kullanımlık hastane önlükleri arasında doktor önlükleri doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının çalışma şartları nedeni ile çok sık kirlenmektedir. Hastane nlüklrinde kolay çıkmayan ilaç, idrar ve kan gibi lekeler olabilir. Bu yüzden  kullanılan kumaşın kalitesi çok önemlidir. Hem kaliteli hem de ekonomik çeşitleri için İnovastil tek kullanımlık hastane önlükleri tercih edilmektedir. Ameliyat ortamında enfeksiyona neden olabilecek bakteriler hastaya ya da ameliyat personeline geçebilir. Bu ve benzeri riskleri minimuma indirmek için hem hastanın hem sağlık personellerinin korunabilecekleri steril edilmiş hastane kıyafetleri giymeleri gerekir.

Hastane önlükleri reusable yani çok kullanımlık yada disposable dediğimiz tek kullanımlık olabilir. Çok kullanımlık önlükler sterilizasyon işlemine tabi tutulur. Çok kullanımlık hastane kıyafetleri dokuma kumaş, tek kullanımlıklar ise dokusuz yüzey kumaştan üretilir. Kalp ve damar cerrahisi gibi ameliyat süresinin uzun ve sıvı miktarının fazla olduğu birim çalışanları tek kullanımlık hastane önlükleri tercih etmektedir.

Tek kullanımlık Hastane önlükleri modellerini görmek ve sipariş vermek için https://inovatekstil.com/ web sitesimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir