Blog

Tek Kullanımlık Sedye Örtüsü

Tek Kullanımlık Sedye Örtüsü Hastanelerde, ambulans ve acil servislerde kullanılabilen pratik, hijyenik ve anti bakteriyel tek kullanımlık örtülere tek kullanımlık sedye örtüsü denir. Anti alerjik olarak ürettiğimiz sedye örtüleri kullan at şeklinde tasarlanmıştır.

Sedye Örtülerimiz; Genellikle tıbbi amaçlı kullanılan örtülerin belli şartları ve özellikleri olmalıdır. -Petek dokulu olarak lamine edilmiş polietilen ile havlu kağıttan üretilmiştir. -Alt tabakası sıvı geçirmeyen özellikte laminasyonlu, -Lamineli kısım opak beyaz renkte, -Kağıt kısım ise birinci kalite kağıttan ve yine beyaz renktedir. -Kağıt ve laminasyonlu kısım sıvıyı emer ancak birbirinden ayrılıp dağılmaz çünkü ön yüzdeki petek dokulu havlu kağıt sayesinde çok fazla sıvıyı emerken diğer yüzdeki polietilen tabaka sıvıyı dışarı sızdırmaz. Tek kullanımlık sedye örtüsü, hastanelerde, kliniklerde kullanıldığı gibi güzellik salonlarında veya SPA merkezlerinde kullanılmaktadır.

Muayene Masa Örtüleri

  • Lamineli muayene masa örtüsü ; Lamineli muayene masa örtüleri, havlu kağıt ve polietilen lamineli malzemeden üretildiği için ön yüzdeki havlu kağıt sıvıyı emer dış yüzeydeki polietilen malzemede sıvının dışarı sızmasını engeller.
  • PVC muayene masa örtüsü; PVC muayene masa örtüleri ise köşelerindeki çapraz lastikler sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Sıvıyı geçirmediği gibi kaymaz ve yumuşaktır.

Kullan at özelliğindeki sedye örtüsü lastikli, pratik ve hijyenik olmasının yanı sıra medikal ve ilaç firmaları tarafından kullanılabilen promosyon materyalidir. Muayenehanelerde muayene masasının üzerine serilerek kullanılan sedye örtüsünün, laminasyonlu olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü laminasyonlu masa örtüleri sıvı akışını keser ve su, ilaç, kan gibi akışkan maddelerin alt kısma geçmesine engel olunur. Bunun sonucunda mikrop ya da bakteri aynı masayı kullanacak bir diğer hastaya geçmemiş olur.

Bu yüzden, tıbbi işlerin yapılacağı yerlerin temiz, hijyenik kalması, laminasyonlu masa örtüleri kullanımı ile sağlanır. Laminasyon kumaşa entegre edilen materyal sayesinde, kumaşın dayanıklılığı artmakta, kumaş fonksiyonel özellikler kazanmakta, her ortama uygun bir materyal hazırlanmakta ve maksimum verim elde edilmektedir. Bu sayede, dökülen akışkanda taşınan mikrobun ya da bakterinin, aynı masayı bir sonraki sırada kullanacak olan hastaya geçmemesi sağlanır. Böylece, hem sıradaki hasta, hem de tıbbi malzemeler korunmuş olur

Antibakteriyel, ekonomik, estetik, yumuşak dokulu ve doğa dostu olarak ürettiğimiz tek kullanımlık tek kullanımlık sedye örtüsü fiyatları için web sitemizden bizlere ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir