Blog

Hastane Formaları

Hastane formaları seçimi son derece önemli bir konu olmakta. Hastane formaları şık görünümü dışında mutlaka kaliteli, konforlu ve kullanışlı da olmalı.

Sağlık kuruluşu çalışanlarının giydiği hastane formaları farklı sektörlerde de çok amaçlı olmak üzere tercih edilir. Ancak çok ağır şartlar altında çalışan bazı vakalarda 8-10 saat gibi ameliyata giren sağlık çalışanlarının giydiği bu formalar farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Hastane formmaları bakteri oluşturmayan, partikül, sıvı, hava geçirmeyen, hijyen amaçlı olan kumaş özelliklerine sahip olmalıdır. Bu formaların mutlaka en kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Dayanıklı olmalı. Giyildiğinde rahat hareket edebilecek kalıpta olmalı. Hastane formaları doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının çalışma şartları nedeni ile çok sık kirlenmektedir. Hastane formalarında kolay çıkmayan ilaç, idrar ve kan gibi lekeler olabilir. Bu yüzden  kullanılan kumaşın kalitesi çok önemlidir.

Hastane Formaları İnovastil’den Alınır

Hem kaliteli hem de ekonomik çeşitleri için İnovastil hastane formaları tercih edilmektedir. Fimanın tercih edilmesinin diğer neden ise hastane formalarının çok uzun yıllar kullanılabilir olması için en kaliteli kumaşlardan yapılmıştır. Deforme olmayan bu formalar vücutların hareketini kısıtlamamaktadır. Ameliyat ortamında enfeksiyona neden olabilecek bakteriler hastaya ya da ameliyat personeline geçebilir. Bu ve benzeri riskleri minimuma indirmek için hem hastanın hem sağlık personellerinin korunabilecekleri steril edilmiş bu hastane formalarını giymeleri gerekir.

Hastane formaları reusable yani çok kullanımlık yada disposable dediğimiz tek kullanımlık olabilir. Çok kullanımlık formalar sterilizasyon işlemine tabi tutulur. Çok kullanımlık hastane formaları dokuma kumaş, tek kullanımlıklar ise dokusuz yüzey kumaştan üretilir. Kalp ve damar cerrahisi gibi ameliyat süresinin uzun ve sıvı miktarının fazla olduğu birim çalışanları tek kullanımlık hastane formalarını tercih etmektedir.

Hastane formaları modellerini görmek ve sipariş vermek için https://inovatekstil.com/ web sitesimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir