Blog

Sağlıkçı Kıyafetleri

Sağlık kuruluşu çalışanlarının giydiği sağlıkçı kıyafetleri farklı sektörlerde de çok amaçlı olmak üzere tercih edilir. Ancak çok ağır şartlar altında çalışan bazı vakalarda 8-10 saat gibi ameliyata giren sağlık çalışanlarının giydiği kıyafetler farklı özelliklere sahip olmak zorundadır. Hastane çalışanları olan sağlıkçıların ve diğer personellerin kıyafetleri bakteri oluşturmayan, partikül, sıvı, hava geçirmeyen, hijyen amaçlı olan kumaş özelliklerine sahip olmalıdır. Bu önlükerin mutlaka en kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir.

Sık yıkanmasına karşın dayanıklı olmalı. Giyildiğinde rahat hareket edebilecek kalıpta olmalı. Hastane kıyafetleri arasında doktor örnükleri doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının çalışma şartları sebebi ile çok sık kirlenmektedir. Sağlıkçı kıyafetlerinde yıkanınca kolay çıkmayan ilaç, idrar ve kan gibi lekeler olabilir. Bu yüzden kullanılan kumaşın kalitesi çok önemlidir. Hem kaliteli hem de ekonomik çeşitleri için İnovastil sağlıkçı kıyafetleri tercih edilmektedir. Biz insanlar için hayati öneme sahip meslek sahibi doktorlar ve sağlık çalışanlarıdır. Ameliyat ortamında enfeksiyona neden olabilecek bakteriler hastaya ya da ameliyat personeline geçebilir. Bu ve benzeri riskleri minimuma indirmek için hem hastanın hem sağlık personellerinin korunabilecekleri steril edilmiş sağlıkçı kıyafetleri giymeleri gerekir.

Sağlıkçı kıyafetleri reusable yani çok kullanımlık yada disposable dediğimiz tek kullanımlık olabilir. Çok kullanımlık kıyafetler sterilizasyon işlemine tabi tutulur. Çok kullanımlık hastane kıyafetleri dokuma kumaş, tek kullanımlıklar ise dokusuz yüzey kumaştan üretilir. Kalp ve damar cerrahisi gibi ameliyat süresinin uzun ve sıvı miktarının fazla olduğu birim çalışanları tek kullanımlık sağlıkçı kıyafeti tercih etmektedir.

Sağlıkçı kıyafetleri modellerini görmek ve sipariş vermek için https://inovatekstil.com/ web sitesimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir