Blog

İlaçlama Tulumları

İlaçlama tulumları genellikle gıda sektöründe çalışanların hijyen açısından kullandığı ya da kimyasal ürünler kullanılan iş yerlerinde korunma amaçlı kullanılan koruyucu üründür. İlaçlama tulumları, sıvı geçirmeyen yapısı sayesinde üstüne dökülen ya da püsküren kimyasal sıvıyı içine hapsetmeden üstünden akıtarak kimyasal ürünün size zarar vermesini engeller.

İş sağlığı açısından oldukça önem taşıyan ilaçlama tulumları ürünlerin size zarar vermesini engellemek amaçlı üretilmiştir. Kimyasal ürün kullanılan bütün iş yerlerinin ilaçlama diğer bir adı ile koruyucu tulum bulundurması, çalışanların da bu ürünü kullanması zorunludur.

İlaçlama Tulumlarımız Hangi Özelliklere Sahiptir?

İlaçlama tulumları; kolay giyilip çıkartılabilen ve hava alan bir özelliğe sahiptir. Kimyasal sıvıların üzerine dökülmesinde veya püskürtüldüğü zaman içerisine hapsetmeden sıvıyı üzerinden akıtarak teninize temasını önleyerek iş sağlığınızı korumaktadır. Şapkalı olan bu ürün şapkasındaki, el bileğindeki ve ayak bileklerindeki lastikleri sayesinde en yüksek korumayı sağlamaktadır. Bel bölgesindeki lastikli bölüm giydiğinizde rahat etmeniz için düşünülmüştür. Hava alan yüzeyi sayesinde ise terlemeyi en az seviyeye indirerek çalışmanızı engelleyecek faktörleri engeller. Ön kısmında bulunan fermuarı yine kolay giyilebilme rahatlığı sağlamaktadır. Kullanılan yüz maskesi ve diğer koruyucu aparatlar sayesinde iş güvenliğinizi ve sağlığınız koruma açısından en yüksek seviyeye ulaşmaktadır.

İlaçlama tulumları genellikle beyaz renk tercih edildiği gibi farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Kırmızı, mavi ve gri renkleri de kullanılmaktadır. Gıda sektöründe ve kimyasal ürünlerle çalışan iş yerlerinin tercihi beyaz renk ilaçlama tulumlarıdır. Boyacılık ve diğer alanlarda kullanılan tulumlar renkli seçeneklerden kullanılmaktadır.

Diğer adı ile kimyasal koruyucu tulumları olan ilaçlama tulumları, ilaçlama esnasında koruyucu nitelikte olup, su ve partikül geçirmez, bakteri oluşturmaz. Çoğunlukla zirai ilaçlama yaparken, boya işlemlerinde veya gıda sektöründe çalışanlar hijyen açısından özellikle korunma amaçlı ilaçlama tulumu kullanmaktadır. Sıvı geçirmeme özelliği sayesinde üstüne dökülen kimyasal sıvıyı içine hapsetmeden direk üstünden akıtarak kimyasal ürünün çalışana zarar vermesini engeller.

İlaçlama tulumları ilaçlama esnasında mutlaka kullanılmalıdır. Kimyasal koruyucuda denilen bu tulumlar, petro kimya endüstrisi, kimyasal atık tesisleri, çimento sanayi, zirai ilaçlama, haşere ilaçlama, boyama gibi alanlarda koruyuculuk amacı ile giyilmektedir. Bu koruyucu tulumlar, çalışılacak iş alanına, kullanılacak ilaç yoğunluğuna göre çeşitli ve farklı modellerde mevcuttur. Yaşam alanlarımızın temizliği, hijyeni sağlanırken kullanılan ilaç çeşidine ve yoğunluğuna göre ilaçlama tulumları tercih edilmelidir. Zirai ilaçlama tulumları ve 3M koruyucu ilaçlama tulumları yaygın kullanılmaktadır. 3M ilaçlama tulumları, kolay çıkarılıp giyilebilir ve hava alan bir özelliğe sahiptir. Hava alan yüzeyi sayesinde terlemeyi minimum seviyeye indirerek, çalışmayı engelleyecek hiç bir faktör bulundurmaz. Çalışanların iş emniyetini sağlayan bu ilaçlama tulumlarında doğru giysi tipini seçmek önemlidir. Doğru giysi seçimi yaralanmaların önüne geçmekle birlikte uzun vade de meslek hastallıklarını da engeller. Bu tulumlar, koruyuculuğu bakımından 3 kategoriye ayrılabilir.

  • düşük risk gurubunda olan koruyucular
  • orta risk gurubunda olan koruyucular
  • yüksek risk grubunda olan koruyucular.

İlaçlama tulumları gerektiği durumlarda kullanılmadığı takdirde hem sağlık hem de iş gücünüzün kaybına yol açmaktadır. Bu da sizi olumsuz etkileyecektir. İlaçlama tulumu siparişleriniz için web sitemizi ziyaret edebilir ya da 0216 390 4222 iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir