Blog

Kullan At Maskeler

İnovastil olarak kullan at maskelerimizin koruyucu özelliği ile steril kalabilir, virüs taşıma riskini en aza indirebilirsiniz. Fiyat ve sipariş için 0216390422 Nefes aldığımız pekçok alanda gözle görülmeyen zararlı virüs, bakteri, toz veya su- yağ bazlı partiküller mevcuttur. Sağlığımızı, iş güvenliğini sağlamak için koruyucu ekipmanlar kullanmamız gerekir.

Bu koruyucu ekipmanlar steril kalabilmemizi ve ortamdaki bu zararlı maddelerin zararlarını en asgariye indirmektedir. Maskelerde bu kişisel koruyucu donanımlardan biridir.

Maske Çeşitleri Maske çeşitleri filtreleme özelliğine göre 3 çeşide ayrılır;

FFP1 filtreye sahip maskeler;

Bu maskeler, su ve yağ bazlı zararsız partiküller ile neme karşı % 80 korumaktadır.

FFP2 filtreye sahip maskeler;

Bu maskeler ise, su ve yağ bazlı zararsız partiküller ile neme ayrıca dumana karşı % 94 oranında koruma sağlar.

FFP3 filtreye sahip maskeler;

Bu filtreli maskeler su ve yağ bazlı zararsız partiküller ile nem ve dumana karşı diğer maskelerden farklı olarak ayrıca biyolojik tehditlere karşı % 99 oranında koruma sağlar. Yukarıda ki örnekte mobilya ustası eğer sadece toza karşı tedbir alacaksa p1 ve p2 maskelerini tozun yoğunluğuna göre tercih etmeli. Ancak çalışmasında bir kimyasal madde söz konusu ise bu iki maskede onu yeterince korumayabilir. İşte bu yüzden doğru filtreli maske kullanmak önemlidir.

Maske filtreleri içerisinde havadaki gözle görülmeyen parçacıkları süzmek için özel geliştirilen süzgeç bulunmaktadır. Maske kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli bir durum da maskenin kullanıldığı ortamın risk yoğunluğu, nem durumu, çalıştığı ortamın kapalı ya da açık ortamda kullanılıyor oluşu, çalışma süresi gibi, nedenlerden dolayı nefes alıp verme direnci arttığı hissedildiği an yenisi ile değiştirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir