Blog

Tek Kullanımlık Beyaz Eldivenler

Hijyen ve sağlık açısından başta sağlık sektörü olmak üzere çok amaçlı kullanılan tek kullanımlık beyaz eldivenler mikrop kapmamak için oldukça gereklidir. Özellikle muayene sırasında kullanılan bu eldivenler tamamen hijyeniktir.

Ağız en kolay mikrop kapan organımızdır. Bu nedenle sağlık ve hijyen açısından diş doktorları mutlaka kullan at eldiven kullanırlar. Bu eldivenler hijyenik olduğu için kesinlikle zarar vermez. Nitril, lateks, pudralı, pudrasız, ve vinil olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadırlar. Vinil eldivenler, hafif kalınlığı ile kullanım şekli değişmektedir. Pudrasızdır. Lateks içermemekle birlikte nonallerjen ve her iki ele de uyumludur. Hissetme oranı fazladır. Terleme yapmaz, asit ve alkali dayanırlığı vardır. Latekse alerjisi olanlar için nitril ve vinil eldivenler tavsiye edilmektedir. Tek kullanımlık beyaz eldivenler ile ameliyat eldivenleri farklıdır. Bunlar lateks içermezler. Pudralı ve pudrasız olarak doktorun bölümüne ve yapacağı muayeneye göre değişir. Pudralı olması çok önemlidir. Çünkü kişide dermatolojik bir durum söz konusu olabilir. Ameliyat eldivenleri ise enfeksiyonel durumlarda tedbir almak için önemlidir.

Nitril Pudrasız Tek Kullanımlık Beyaz Eldivenler

Kauçuktan üretilen Lateks kullan at eldivenler kullanan bazı kişilerde içindeki proteinden dolayı alerjiye ya da diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden sadece lateks içermeyen farklı eldivenler üretilmiştir. Nitril (Nitrile) Muayene Eldivenleri de bu eldivenlerdendir. Bir çeşit suni latekstir ve hammaddesi sentetik bir kopolimer olan akrilonitril-butadiendir ve bileşiminde lateks bulunmamaktadır. Bu yüzden lateks alerjisi olan kullanıcılar için bu tek kullanımlık eldivenler ideal bir seçenektir. Aynı zamanda parmak uçlarının hafif pütürlü olması ise çalışırken dokunma hissini ya da hassasiyeti güçlendirir. İnsan sağlığı herşeyden önce gelir. Sağlık açısından en önemli olan yerler hastaneler, tedavi merkezleri ve medikal ürün bulunduran yerlerdir. Ancak her ortamda kendimizi mikrop, bakteri gibi taşıyıcılardan korumalıyız.

İnovastil olarak tüm hizmetlerimiz ile insan sağlığı için hijyen unsurunu ilke edinerek çalışmaktayız. Tek Kullanımlık beyaz eldivenler çeşitleri için toptan ve parakende satışımız bulunmaktadır.

Toptan ve perakende tek kullanımlık eldiven siparişi verebilir, eldiven ve diğer tek kullanımlık ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir