Blog

Tek Kullanımlık Tulum İstanbul

Tek Kullanımlık Tulum İstanbul

Yaşadığımız her an, aldığımız her nefes, kendimiz ve sevdiklerimiz için değerli. Elimizden kayıp giden hayatımızın telafisi olmaz. Geride kalanlar için yaşamın da pek bir anlamı olmaz. İnsanlar, fıtratı gereği günlük hayatta karşı karşıya olduğu tehlikelerin farkında olmaz. Çalışma hayatı, tehlikelerin en fazla olduğu yaşam evrelerinden biri. Sanayi dallarında çalışan bireyler, bu nedenle hep yüreği ağızlarındadır. Böyle bir risk varken önlem alınıyor mu? Sorusunu duyar gibiyim. Elbette, çalışanların güvenliği için güvenlikli iş kapsamında alınan tedbirler var. Tek kullanımlık tulumlar, en güzel örneklerden. Tulumlar personeli, zararlı etkenlere karşı büyük oranda korunmada oldukça etkilidir. Tek kullanımlık tulum İstanbul camiası, bu konuda Türkiye’nin en iyisi Inovastil‘dir.

Tek Kullanımlık Tulum Nedir?

Her ortama uygun tek kullanımlık tulumlar, değişik sanayi kollarında ve bazı hizmet sektöründe varlık gösteren bireylerin, kimyasal etkenlere ve zararlı organizmalara karşı korunmasını sağlayan elbiselerdir.  Makine endüstri ve kimya sanayisinde çalışan bireyler ile bazı hizmet sektörü çalışanları risklere doğrudan maruz kalmaktadır.

Oluşabilecek hayati tehlikeler, meslek hastalığı ve iş kazası kapsamında yer alır. Sektörler ve riskler dikkate alınarak tulumlar üretilir. Tulum tasarımları ve kullanılan malzemeler farklıdır. Çünkü her tulum her tehlikeye karşı koruma sağlamaz. Kıyafet belirlenirken doğru tulum tercihi yapılması önemlidir. Hedefi 12’den vurmak misali dikkatli ve özenli olunmalıdır. Tek Kullanımlık Tulum İstanbul piyasası şartlarında istediğiniz her türde tulum mevcuttur.

tek kullanımlık tulum fiyatları istanbul

Tulumlar Nasıl Tasarlanır?

Tek kullanımlık tulumlar, görünüm olarak birbirine benzerdir. Ama tek tip değildir. Tasarımı, disiplin gerektiren bir süreçtir. Belli bir plan ve program bünyesinde hareket edilir. Dikkatli ve özenli olmak mecburidir. Tasarımcı, önce müşteri ile gerekli görüşmeleri yapar ve talepleri dinler. Yapılan görüşme sonrasında sektör ve risklere göre elbise nasıl olması gerektiği planlanır. Plan sonucunda nitelikler belirlenir, kullanılacak malzemelere karar verilir.

Bilgisayar ortamında çizilen örnek tulum ardından üretim aşamasına geçer. Üretim aşaması da önemli bir süreçtir. Usta ve ince bir işçilik gerektirir. Üretim aşamasında yapılan denetimler, kalite kontrol sonucunda riskleri önleme kapasite ile ilgili rapor hazırlanır. Hazırlanan raporun ardından eksikler varsa giderilir, eksik yoksa piyasaya sürülmeye hazırdır.

Tulumlar Neden Tercih Edilir?

Tulumlar, personelin korunması amaçlı tercih edilir. Aslında bu bir tercih değildir, zorunluluktur. Yakın geçmişte televizyonlarda, dergilerde hep denk gelmişsinizdir: Alkolden zehirlenen işçiler, kimyasal etken sonucu bilinci kapanan personeller,  iş yerinde ölen insanlar…  Toplum bu konuda bilinçli değildi. Acı haberler, feryatlara dönüşünce bu tabloya kayıtsız kalınamadı. Düzenli çalışmalar, bilimsel ilerlemeler ve teknolojik gelişmeler sayesinde üretilen tek kullanımlık tulumlar, çözüme büyük katkı sağladı. Yararı fark edilince tulumların giyilmesi, yasal olarak da zorunlu hale geldi. İş ve can güvenliğinde etkin mücadeleye katkı sağlayan tek kullanımlık tulumlar, daha da geliştirilmektedir.

tek kullanımlık önlük imalatı istanbul

Tulumların Avantajları Nelerdir?

Kaliteyi ön planda tutan Inovastil tek kullanımlık tulumlar, üretilmesinin nihai amacı can güvenliğini sağlamaktır. Can güvenliği, önemli bir söylenimdir. Ama söylendiğinde biraz havada kalan bir yanı var. Havada kalmaması için avantajlarına biraz değinmek önemli. Faydaları, hem firma sahipleri hem de çalışanlar içindir. Öncelikle bireylerin hayat sigortası olarak vazife görür. Tulumlar, kimyasal maddeleri ve zararlı organizmaları geçirmez. Bu nedenle kişiye ve çevresine verebilecek zararı asgari orana indirir. İşçiler, psikososyal açıdan rahattır. Kendini, emniyette olduğunun farkına varır.

İşveren, çalışanlarından yüksek verim alır. Tulumların tek kullanımlık olması kıyafet bakımı gerektirmez. Giyilmesi kolaydır. Esnek ve konforludur. Tek Kullanımlık Tulum İstanbul çevresinde araştırma yapmanız önerilir.  Alanında uzman olan firmamız sizlere her türlü bilgi vermeye can atmaktadır. Yetkin kadromuz, etik iş anlayışımız, uzman danışmanlarımız ile değerli müşterilerimizin yanındayız. Hayatınız, hayatımızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir