Blog

Temizlik Tulumları

Çalışırken sizlere koruyuculuk sağlayan temizlik tulumları; çalıştığınız zaman sıvı ve katı kimyasallar, yağlar, zehirsiz sıvılar, havada uçuşan maddeler, tozlar ve liflere kadar uzanan kirliliklere karşı koruma sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Buna rağmen, sadece bu giysilerin giyilmesi koruma garantisi vermez. Seçtiğiniz giysinin size gerekli korumayı sağlamasından emin olmak için çeşitli faktörleri dikkate almanızı gerekir.

Temizlik Tulumları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Temizlik tulumları sipariş ederken mutlaka önünüze birden fazla alternatif çıkmaktadır. Bu alternatifler arasından size uygun olanı neye göre seçmelisiniz ? Risk tipini (kimyasallar, zehirsiz sıvılar, radyasyon gibi.), maruziyetin süresini yani tehlike anında kalınabilecek süreyi ve gerekli koruma seviyesini belirlemek için her alternatife bir risk analiziyle başlanmalısınız. Risk analizi ne kadar kapsamlı olursa hangi koruyucu giysinin kullanılması gerektiğine karar vermeniz de o kadar kolaylaşacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Koruma bariyeri
  • Giysinin sağlamlığı yani direnç
  • Kalite
  • Memnuniyet
  • Çevre uyumluluğu (imha etme işlemi güvenilir ve uygun maliyetli olmalıdır)

Fiyat, kalite fiyat ile orantılı olmalıdır.

Testler ve kullanım, temizlik tulumları analiz edildiğinde gerekli şartları sağlıyor ise çalışma alanında da test edilmelidir.

Temizlik tulumları kullanımı sağladığı hijyen ve ptatikliği nedeni ile oldukça tercih edilmektedir. Mevcut kıyafelerinizin üzerine giyeceğiniz temizlik tulumları çalışanlar için daha fazla güvenlik, dayanıklılık ve rahatlık sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Ayrıca temizlik tulumları firmaların kurumsal kimliğini ve ciddiyetini ön plana çıkaran önemli araçlardan biridir de diyebiliriz.

İş kazaları ile ortaya çıkan üzücü vakalar sonucu firmalar güvenlik önlemlerini almak ve çalışanlar için gereken malzeleri bulundurmak zorundadır. Temzlik tulumları da İş ve işçi güvenliği kapsamında kullanılan malzemelerden biridir. Sağlık güvenliği için bu tür malzemeler kişiye özel olmalıdır. Yırtık, delik ve kirli olmamalıdır. Firmaların iş güvenliği konusundaki ihtiyacına cevap vermek için İnovastil olarak iş güvenliğinizi esas alıp, her alanda kullanabileceğiniz, hava geçirgen, su itici, alev geciktirici, partikül geçirmez, bakteri oluşturmaz kumaş özelliklerine sahip farklı modellerde çiftlik tulumları imal etmekteyiz.

25 gr, 30 gr, 40 gr, 50 gr, 70 gr olarak imal ettiğimiz tek kullanımlık temizlik tulumları toptan ve perakende satışı yapmaktayız.Temizlik tulumlarını çalışma faaliyetinize göre bizden sipariş verip, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir