Blog

Virüs Tulumu İstanbul

Biyolojik etkenlerden korunma amacı ile giyilen ve özel kumaştan üretilen kişisel koruyucu tulum modellerine virüs tulumu denir. Korona virüs salgınının yaşanması nedeni ile kullanım alanı artan bu tulumlar özel üretime sahiptir. Üretilen ürünler belirli testlerden geçirildikten sonra kullanıma sürülür. Biyolojik risk etmenlerine karşı etkili bir koruma başarısına sahiptir.
Tulum modelleri farklı vücut tiplerine uyum sağlayacak şekilde kaliteli malzemeden üretilir. Malzeme kalitesi kötü olduğu taktirde amacına uygun kullanılamaz. Bakteriyel ve virüs kökenli mikroorganizmalar özel kumaşlardan geçiş yapamazlar. Bu nedenle bu tarz işlerde çalışanlar ya da risk grubunda olanlar mutlaka kullanmalıdır.

Virüs Tulumu Özellikleri

Virüs tulumu üretim aşaması ve kullanılan malzeme yapısı nedeni ile bazı özellikler taşır. Tulumların özellikleri markasına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak taşıdığı özellikler, çok küçük örme sistemine sahip olduğu için geçirgenliği yoktur, negatif basınç özelliği sayesinde dış ortamda bulunan hiçbir mikroorganizmaya tolerans göstermez tek kullanımlık ve yıkanabilir olmak üzere iki farklı modele sahiptirler, darbelere karşı dayanıklıdır ve uzun süre yırtılmadan kullanılabilirler. Sıraladığımız bu özellikler genişletilebilir. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun modeli kullanmaya özen göstermelisiniz.

Virüs Tulumu Seçiminde Dikkat Edilecekler

Virüs tulumu seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar;

1- Çevre uyumu mutlaka kontrol edilmelidir.

2- Negatif basınç değerleri dikkate alınmalı ve mutlaka kişinin vücut ölçüleri göz önüne alınmalıdır.

3- Yapılan işin risk tipi, maruziyet süresi ve koruyuculuk derecesi bilinmelidir.

4- Tulum direnci, kalitesi ve memnuniyet seviyeleri sorgulanmalıdır.

Virüs tulumları genellikle hayati riskler taşıyan işlerin yapımında kullanılır. Bu nedenle doğru beden ölçüsü almak hayati önem taşır.  Tulum testlerinin yanında gerekli iş analizleri de uygulanmalıdır. Aksi halde tam bir koruma sağlanamaz.
Farklı iş sektörleri farklı riskler taşır. Tulumun işe ve ilgili ajana olan uyumu çok önemlidir. Kimyasal etkenler, biyolojik etkenler ve fiziksel etkenler büyük riskler taşır. Bu nedenle tulum almadan önce mutlaka sıraladığımız bu kriterlere özen göstermelisiniz. Doğru ürün seçimine karar veremiyorsanız firma yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Virüs Tulumu Fiyatları

Virüs ile ilgili iş sektörlerinde kişisel koruyucu donanımlar büyük önem taşır. Hastaneler, laboratuvar ve dezenfeksiyon işlerinde mutlaka tulum kullanılır. Özellikle son bir yılda dünya geneline yansıyan pandemi nedeni ile tuluma olan talepler artış göstermiştir. Bu nedenle tulum fiyatlarında büyük dalgalanmalar yaşanmaktadır.

Virüs tulumu fiyatlarını etkileyen bazı etkenler bulunur. Tulumun kalitesi, markası, ham maddesi, modeli, piyasa değeri ve kur farkı önemli yer tutar. Hayatın korunması ve sağlığın sürdürülmesi için fiyat ön planda tutulmasa da ürün fiyatı kalitesi hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Yeni kurulan ve kar elde etmek isteyen firmalar kalitesiz ürünleri yüksek miktarlara satabilir. Bu nedenle güvenilir firmalardan satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Virüs Tulumu Nereden Alınır?

Virüs tulumu üretici firmaların mağazalarından, online internet sitelerinden ya da medikallerden alınır. Firmalar genel olarak mağaza masraflarından kurtulmak için internet sitelerinden satış yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir