Blog

Virüse Karşı Eldiven Güvenliği

Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüse karşı alınan tedbirlerin başında eldiven kullanmak bulunmakta. Firmamız iş güvenliği kapsamında yıllardır tek kullanımlık koruyucu ürünlerin üretim ve tedariğinde ihtiyacı karşılamaktadır. Son günlerde dünyayı etkisi altına alan Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi alan Corona Virüs salgınına karşı aynı şekilde dünya genelinde ülkeler tedbirler almakta.

Kişisel olarak korunabilecek tedbirler arasında evde kalmak, elleri sabunla yıkamak ve maske, eldiven kullanarak taşıyıcılık riskini azaltmak yer alıyor. Tek kullanımlık eldivenlerimiz, el kısmında pamuklu astar üzerine kullanım amacına göre nitril kaplama ve bilek üzerine örgü bileklik kısmından oluşmaktadır. Bilekllik kısmı korunmak için büyük önem taşır. Steril, lateks, pudralı, pudrasız, ve vinil olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadırlar.

Vinil eldivenlerde hissetme oranı fazladır, terleme yapmaz, asit ve alkali dayanırlığı vardır. Latekse alerjisi olanlar için nitril ve vinil eldivenler tavsiye edilmektedir. Eller, hastalığın bulaşmasında çok önemlidir ve bulaşmayı azaltmanın yolu ellerin su ve sabun ile yıkanmasıdır. Sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği veya kolonya kullanılmalıdır. Eldiven kullanarak toplum içerisinde, alışveriş yaparken bulaşma riskini azaltmak mümkün. Burda mutlaka dikkat edilmesi gereken ellerin yüze temasından kesinlikle kaçınmak.

İnovastil olarak hizmet faaliyetlerimizde insan sağlığı için hijyen unsurunu ilke edinerek çalışmaktayız. Web sitemizden steril eldivenler fiyat bilgisine ve çeşitlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir