Blog

Virüse Karşı Tek Kullanımlık Eldivenleri

Dünyayı etkisi altına alan virüse karşı insanların aldığı yöntemlerin başında eldivenler olmakta. Peki eldivenler gerçekten korur mu? Hijyen ve sağlık açısından başta sağlık sektörü olmak üzere çok amaçlı kullanılan tek kullanımlık eldivenler mikrop kapmamak için kullanılmaktadır.

Özellikle muayene sırasında kullanılan bu eldivenler tamamen hijyeniktir. Ağız en kolay mikrop kapan organımızdır. Bu nedenle sağlık ve hijyen açısından diş doktorları mutlaka kullan at eldiven kullanırlar. Bu eldivenler hijyenik olduğu için kesinlikle zarar vermez. Virüse karşı eldiven kullanmak yeterli olmamakta Dünya Sağlık Örgütü ”Corona virüsün yayılmasını önlemenin en iyi yolunun elleri sık sık yıkamak ve alkol bazlı kolonyalar ile elleri ovmak” olduğunu belirtiyor.

Tek kullanımlık eldivenler ile ameliyat eldivenleri farklıdır. Bunlar lateks içermezler. Pudralı ve pudrasız olarak doktorun bölümüne ve yapacağı muayeneye göre değişir. Pudralı olması çok önemlidir. Çünkü kişide dermatolojik bir durum söz konusu olabilir. Ameliyat eldivenleri ise enfeksiyonel durumlarda tedbir almak için önemlidir.   Nitril Pudrasız Tek Kullanımlık Eldivenler Kauçuktan üretilen Lateks kullan at eldivenler kullanan bazı kişilerde içindeki proteinden dolayı alerjiye ya da diğer rahatsızlıklara neden olabilir.

Bu yüzden sadece lateks içermeyen farklı eldivenler üretilmiştir. Nitril (Nitrile) Muayene Eldivenleri de bu eldivenlerdendir. Bir çeşit suni latekstir ve hammaddesi sentetik bir kopolimer olan akrilonitril-butadiendir ve bileşiminde lateks bulunmamaktadır. Bu yüzden lateks alerjisi olan kullanıcılar için bu tek kullanımlık eldivenler ideal bir seçenektir. İnsan sağlığı herşeyden önce gelir.

Sağlık açısından en önemli olan yerler hastaneler, tedavi merkezleri ve medikal ürün bulunduran yerlerdir. Ancak her ortamda kendimizi mikrop, bakteri gibi taşıyıcılardan korumalıyız. Hele ki dünyayı etkisi altına alan bir virüs söz konusu ise İnovastil olarak tüm hizmetlerimiz ile insan sağlığı için hijyen unsurunu ilke edinerek çalışmaktayız. Tek Kullanımlık eldivenler çeşitleri için toptan ve parakende satışımız bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir