Blog

Kimyasal Koruyucu Tulum

Diğer adı ilaçlama tulumu olan kimyasal koruyucu tulum, ilaçlama esnasında koruyucu nitelikte olup, su ve partikül geçirmez, bakteri oluşturmaz. Çoğunlukla zirai ilaçlama yaparken ve boya işlemlerinde kullanılmaktadır. Kimyasal koruyucu tulumlar ilaçlama esnasında mutlaka kullanılmalıdır. Kimyasal koruyucu tulumları, petro kimya endüstrisi, kimyasal atık tesisleri, çimento sanayi, zirai ilaçlama, haşere ilaçlama, boyama gibi alanlarda koruyuculuk amacı ile giyilmektedir. Bu koruyucu tulumlar, çalışılacak iş alanına, kullanılacak ilaç yoğunluğuna göre çeşitli ve farklı modellerde mevcuttur. Yaşam alanlarımızın temizliği, hijyeni sağlanırken kullanılan ilaç çeşidine ve yoğunluğuna göre kimyasal koruyucu tulumlar tercih edilmelidir.

Çoğunlukla zirai ilaçlama tulumları ve 3M koruyucu ilaçlama tulumları kullanılmaktadır. Boya işlerini yapan kişilerin kullandığı 3M koruyucu tulumları, sıvı geçirmeyen yapısı sayesinde üstüne dökülen kimyasal sıvıyı içine çekmeden hemen üstünden akıtarak, kişiye zarar vermesini engeller. 3M koruyucu kimyasal tulumları, kolay çıkarılıp giyilebilir ve hava alan bir özelliğe sahiptir. Hava alan yüzeyi sayesinde terlemeyi minimum seviyeye indirerek, çalışmayı engelleyecek hiç bir faktör bulundurmaz.

Çalışanların iş emniyetini sağlayan kimyasal koruyucu tulumlarında doğru giysi tipini seçmek önemlidir. Doğru giysi seçimi yaralanmaların önüne geçmekle birlikte uzun vade de meslek hastallıklarını da engeller. Bu tulumlar, koruyuculuğu bakımından 3 kategoriye ayrılabilir. Düşük risk gurubunda olan koruyucular orta risk gurubunda olan koruyucular yüksek risk grubunda olan koruyucular. Kimyasal koruyucu tulumlar gerektiği durumlarda kullanılmadığı takdirde hem sağlık hem de iş gücünüzün kaybına yol açmaktadır. Bu da sizi olumsuz etkileyecektir. Kimyasal koruyucu tulumu fiyat ve modelleri için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir